Get Adobe Flash player

– Jako Prezes Zarządu Gminnego OSP Boniewo pragnę zaapelować do mieszkańców byśmy razem 28 czerwca 2020r. zawalczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą w Naszej gminie  – Marek Klimkiewicz

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

16 samochodów gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych w gminach do 20 tysięcy mieszkańców. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaproponowało małym samorządom „Bitwę o wozy”. Gminy, w których będzie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020r. otrzyma środki na sfinansowanie średniego wozu gaśniczego.

Średnia wieku samochodów użytkowanych przez wszystkie ochotnicze straże pożarne na terenie gminy grubo przekracza 20 lat. Niektóre pilnie wymagają wymiany lub kapitalnego remontu. Zakup nowego pojazdu to dla OSP to jest duże wyzwanie. Ceny pojazdów są wysokie, a samorząd musi zabezpieczyć część środków. Wszystko zależy od sytuacji finansowej gminy. Cieszylibyśmy się, gdyby mieszkańcy podjęli wyzwanie i włączyli się do rywalizacji międzygminnej – biorąc udział wyborach by osiągnąć najwyższą frekwencję.