Get Adobe Flash player

Komunikat

WÓJTA GMINY BONIEWO

            Wójt Gminy Boniewo informuje mieszkańców Gminy Boniewo oraz osoby przebywające na terenie gminy, że w dniach 6-9 października 2020r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE-SAREX – 20. Elementami przedsięwzięcia będą epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W związku z tym zostanie przeprowadzony  trening ćwiczebny systemu alarmowania i ostrzegania.

            Na podstawie § 10 ust. 3  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia  7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach,  pragnę poinformować  mieszkańców Gminy Boniewo, że w trakcie prowadzonego ćwiczenia będą włączone urządzenia alarmowe(syreny) gdzie będzie nadany sygnał ćwiczebny ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany przez okres trzech minut), odwołanie alarmu (dźwięk ciągły przez okres trzech minut).

ALARM BĘDZIE MIAŁ TYLKO I WYŁĄCZNIE CHARAKTER ĆWICZEBNY !

            Zwracam się z prośbą do mieszkańców Gminy Boniewo oraz osób przebywających na terenie Gminy Boniewo o nietraktowanie emitowanych sygnałów w dniach 6-9 października br. jako faktycznego zagrożenia.