Aktualności,  Bez kategorii

Wybory “KRÓLOWEJ MLEKA” . Jak zostać Królową?

Już tylko do 30 września można nadsyłać aplikacje do konkursu Królowa Mleka 2015. W porównaniu z ubiegłorocznymi wyborami szansa na zdobycie korony wzrosła trzykrotnie. Tym razem wybrana zostanie bowiem nie tylko  Królowa Mleka na 2015 rok, ale także – to nowość! – dwie Księżniczki Mleka. Projekt rozwija się dynamicznie, a liczba zaproszeń dla Królowej rośnie tak szybko, że w 2015 roku trudno byłoby jej samodzielnie podołać wszystkim obowiązkom. W sukurs przyjdą jej Księżniczki.  Królowa Mleka jest młodą, dobrze wykształconą Polką, której bliskie są idee zdrowego odżywiania się i stylu życia. Jako ambasadorka całej branży mleczarskiej promuje wiedzę o walorach odżywczych mleka i jego przetworów oraz zachęca do ich spożywania. Szczególną wagę Królowa Mleka przywiązuje do edukacji dzieci i młodzieży. Spotyka się z nimi w szkołach, prezentując 90-miniutowy program edukacyjny, będący połączeniem nauki i zabawy.
W sezonie letnim Królowa uczestniczy w wydarzeniach plenerowych związanych z branżą mleczarską, festynach i piknikach rodzinnych, uruchamiając tam specjalną strefę dla dzieci „Świat Królowej Mleka”. Najbliższa będzie otwarta 20 i 21 września podczas Dożynek Prezydenckich w Spale.

Królowa jest także częstym gościem gali honorujących rolników, hodowców i producentów. 7 września podczas Dożynek Województwa Mazowieckiego wraz z marszałkiem Adamem Struzikiem wręczała nagrody laureatom konkursu “Polski Producent Żywności 2014”. Działalność Królowej odbiła się szerokim echem w mediach – lokalnych i ogólnopolskich. W lipcu Królowa była gościem porannego programu „Dzień dobry w sobotę” nadawanego na antenie TVP 1.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.krolowamleka.pl
Materiały zdjęciowe do pobrania:  http://www.krolowamleka.pl/pr

Skip to content