Aktualności,  Bez kategorii

Ciąg komunikacyjny już gotowy- foto, wideo

Dziś uroczyście oddano do użytku kolejną schetynówkę, która została wybudowana na terenie naszej gminy. Mowa o ciągu komunikacyjnym  Bierzyn- Osiecz Wielki- Anielin- Sarnowo.  Inwestorem głównym była gmina, która złożyła wniosek o dotację, partnerem starostwo powiatowe. Dzięki tej współpracy udało się gruntownie przebudować niemal 16 km dróg -powiatowych- Lubraniec-Boniewo-Cetty  oraz Osiecz Wielki-Chodecz i gminnych w miejscowościach Bierzyn, Anielin, Sarnowo. Inwestycja obejmowała rozbudowę konstrukcji nawierzchni jezdni, budowę i przebudowę chodników, przejścia dla pieszych, budowę i przebudowę zjazdów do gospodarstw, zjazdów polnych, skrzyżowań oraz zatoki autobusowej,  odwodnienia  i przebudowę przepustów. Dla poprawy bezpieczeństwa zamontowane zostały poręcze stalowe, ochronne, wykonano oznakowanie poziome i pionowe. Przewidziano również budowę sygnalizacji świetlnej. – Budowa dróg to nasz priorytet, bardzo się cieszę, że udało się zrealizować tę inwestycję, bo znacznie ułatwi ona komunikację w tej części naszej gminy i poprawi bezpieczeństwo- mówi Marek Klimkiewicz, wójt gminy Boniewo. Fakt, że realizacja tej inwestycji poprawi jakość życia mieszkańców wielokrotnie podkreślał obecny na otwarciu drogi Marek Dorabiała, radny powiatowy. Inwestycja pochłonęła około 3,5 mln zł. Połowa to środki z NPPDL. Powiat wyłożył ponad 500 tys., a pozostałą kwotę samorząd gminy Boniewo.

Zobacz wideo

Skip to content