Get Adobe Flash player

Galeria

13 stycznia 2019 roku odbył się 27. Finał WOŚP. W Boniewie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała za sprawą Sztabu utworzonego przy Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu oraz Gminnemu Komitetowi Organizacyjnemu WOŚP w Boniewie. Finałowe granie odbyło się na Hali Sportowej w Boniewie.  W tym roku udało nam się zebrać kwotę 8.771,00 zł.  Hasło 27. Finału WOŚP brzmiało: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE – Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Od godziny 15:30 rozbrzmiały dźwięki Hymnu WOŚP i rozpoczęto w Boniewie 27. Finał WOŚP. Zbiórkę do puszek prowadziły Amelia, Martyna i Marlena oddelegowane ze Sztabu w Choceniu. Odbyła sie loteria fantowa i sprzedaż ciast oraz licytacja. Na licytacji były: m.in: torty, pieczone kaczki, bony zakładu fryzjerskiego, talony Stacji Paliw „Petroman”, vouchery Parku Trampolin we Włocławku, torby, piłki no i oczywiście gadżety WOŚP /zegary, kubki, koszulki/.  Odbyły się występy wokalne oraz taneczne przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół w Boniewie. W trakcie imprezy można było nabyć okolicznościowe bilety na przejazd drezyną „STAŚ” Był punkt pomocy medycznej – podziękowania dla Mateusza Grochowiny i Jacka Kowaleskiego – którzy również zaangażowali się w prowadzenie licytacji. Punkt porad dietetycznych – prowadzony przez P. Ilonę Drzewiecką. Zorganizowany był również punkt promocyjny projektu grantowego – „Rozwój Kompetencji Cyfrowych wśród Mieszkańców Gminy Boniewo.

Czytaj więcej

Uczniowie z klas Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Boniewie wysłuchali wierszy o książkach, dowiedzieli się na, co się skarży i o co prosi książka. Przedstawienie przygotowali członkowie koła teatralnego kl. I –III prowadzonego przez p. Barbarę Urbańską. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie przyjaciół książek, zostały uroczyście pasowane na czytelników oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Pani Stanisława Rybowska – dyrektor Gminnej Biblioteki w Boniewie z tej okazji przesłała również listy do rodziców ze wskazówkami jak wdrażać dzieci do czytania książek i korzystanie z biblioteki.

Czytaj więcej

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Boniewie odwiedzili naszą stolicę. Podziwiali panoramę Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki oraz oglądali nowy Stadion Narodowy. Głównym celem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z zakresu fizyki, chemii i biologii. Zwiedzili wystawy „Świat ruchu”, „Człowiek i środowisko”, „Strefa Światła”, „Korzenie cywilizacji”, „RE. Generacja”, „Teatr robotyczny”. Wyjazd był bardzo udany. Uczniowie stwierdzili, że nauka może być przyjemnością.

Czytaj więcej