Get Adobe Flash player

Odbiór zadania Wymiana/ ułożenie podłogi w jadalni stołówki Szkoły Podstawowej w Boniewie

18 września 2020 roku dokonano odbioru i przekazania do użytkowania jadalni stołówki Szkoły Podstawowej w Boniewie.

Realizacja zadania umożliwiła poprawę standardu pomieszczeń stołówki szkolnej

Gmina Boniewo na realizację zadania otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach realizacji Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 w roku 2020 w wysokości 80.000 PLN.

.

Gmina Boniewo otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach realizacji Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 w roku 2020 na realizację zadania Dostawa wyposażenia oraz wymianę podłogi stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej w Boniewie / kuchnia i jadalnia /  .

Aktualnie trwają prace związane z wymianą podłogi . Po wymianie podłoga uzyska nawierzchnię winylową.

Zostały zawarte również umowy na dostawę krzeseł oraz wyposażenia kuchennego .

Realizacja zadania umożliwi poprawę standardu pomieszczeń stołówki szkolnej oraz jej doposażenia


W dniu 22.09.2020  w godz. 8.00-12.00              

odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej  OTMIANOWO 5, 

W dniu 24.09.2020  w godz. 8.00-11.00              

odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej BONIEWO 2 obwód 200 i 300Szczegółowe informacje pod adresem https://energa-operator.pl/uslugi/awarie-i-wylaczenia/wylaczenia-planowane

Tadeusz Domański

Inżynier ds. Zarządzania Usługami Sieciowymi
Dział Zarządzania Eksploatacją
Rejon Dystrybucji w Radziejowie

W dniu 12 września 2020r. odbył się IV Bieg Pamięci dla uczczenia żołnierzy Armii Pomorze walczących w bitwie pod Szczytnem w dniach 11-12 września 1939r., w którym wzięło udział 69 zawodników. Bieg poprzedziło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na mogiłach poległych żołnierzy 61 pp, 86 batalionu specjalnego – BON „Nakło”, 1 Dywizjonu 15 Pal-u, na cmentarzu w Boniewie. Wymagająca trasa 10-kilometrowego biegu już tradycyjnie rozpoczynała się w Łąkach Markowych, a kończyła przed halą sportową w Boniewie. Osiągniecie mety wiąże się z pokonaniem kilku znacznych podbiegów włącznie ze górującym nad Boniewem wzgórzem cmentarnym, które stanowi wyzwanie dla każdego biegacza bez względu na stopień przygotowania do zawodów. Najszybciej dystans 10 km wśród mężczyzn pokonał Sebastian Chmielarz z Kruszwicy, a wśród kobiet Iwona Zielińska z Włocławka.

Dziękując wszystkim Uczestnikom i Wolontariuszom, bez których tej imprezy biegowej by nie było, Organizatorzy zapraszają za rok – 11 września 2021r.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat z terenu Stowarzyszenia LGD(tj. gminy: Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Izbica Kujawska, Kowal, Miasto Kowal, Lubraniec, Lubień Kujawski, Lubanie, Włocławek) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.„Kartka świąteczna II”.  Aby wziąć udział w Konkursie należy w terminie od 14 września do 20listopada 2020 roku dostarczyć do biura Stowarzyszenia na adres: 87- 850 Choceń, ul. Sikorskiego 12, pracę plastyczną- kartkę świąteczną (praca wykonana dowolną techniką, format kartki składanej maksymalnie A5).

Prace zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:

– 5-8 lat – 4 nagrody,

– 9-11 lat – 4 nagrody,

– 12-16 lat – 4 nagrody.

Przyznane nagrody będą jednakowe w każdej kategorii wiekowej – sprzęt turystyczny/sportowy/muzyczny.

Chętne osoby do wzięcia udziału prosimy o wypełnienie deklaracji uczestnictwa oraz zapoznanie się z Regulaminem konkursu.

Do pobrania:

Deklaracja uczestnictwa

Regulamin konkursu

W niedzielę 30 sierpnia 2020 r. odbyły się w Boniewie dożynki Parafialno – Gminne.
Tegoroczne uroczystości odbyły się w kościele pw. Nawiedzenia NWP w Boniewie. Podczas uroczystej Mszy Św. Dożynkowej celebrowanej przez księży: Józefa Miłka proboszcza Rzymsko katolickiej parafii pw. Nawiedzenia NMP w Boniewie i ks. seniora Józefa Waszaka wszystkie dary zostały poświęcone i pobłogosławione.

Każdego roku uroczystościom dożynkowym przewodniczy jedno z sołectw, w tym roku wioską wiodącą były Łąki Zwiastowe i to ta wioska przygotowała przepiękny wieniec dożynkowy z tegorocznych zbóż, jak również małżonkowie Ilona i Tomasz Sobczyńscy pełnili zaszczytną rolę starostów.

Wspólne świętowanie zakończenia żniw stało się w Boniewie tradycją, w której kultywowaniu chętnie biorą udział mieszkańcy.Po raz kolejny dziękowano za plony, za trud.

Dary z tegorocznych plonów delegacje wręczały ks. proboszczowi Józefowi Miłkowi, włodarzom gminy: wójtowi Markowi Klimkiewiczowi i przewodniczącemu Rady Gminy Adamowi Ciesielskiemu, którzy jako wyraz głębokiego szacunku ucałowali świeże bochny chleba upieczone z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów. Został on sprawiedliwie podzielony i rozdany po mszy św. mieszkańcom.
/INFORMACJA I ZDJĘCIA DZIĘKI REDAKCJI PROMOCJE WŁOCŁAWSKIE/