Informacje wynikające z art. 3 ust. 2 pkt 9 ustawy o utrzymaniu czystości porządku w gminach
1. Informacja o podmiotach odbierających odpady komunalne od właścicieli nieruchomości
Od stycznia 2018 r. do końca grudnia 2019 r. odpady komunalne od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z tereny Gminy Boniewo odbiera firma TÖNSMEIER Centrum Sp. z o.o. Kutno Filia 62-600 Koło ul. Sosnowa 1
2. Informacja o miejscach zagospodarowania odpadów komunalnych.
Miejsce zagospodarowania przez podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Boniewo zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania – Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Machnaczu, 87–880 Brześć Kujawski.
3. Informacja o osiągniętych poziomach recyklingu oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji
1) Poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła za rok:
– 2013 wyniósł 22,84 %
– 2014 wyniósł 40,40 %
– 2015 wyniósł 19,62 %
– 2016 wyniósł 19,45 %
– 2017 wyniósł 21,78 %
– 2018 wyniósł 31,18 %
2) Poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych za rok :
– 2013 wyniósł 100 %
– 2014 wyniósł 100 %
– 2015 wyniósł 100 %
– 2016 wyniósł 100 %
– 2017 wyniósł 100 %
– 2018 wyniósł 100 %
3) Osiągnięty poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania za rok:
– 2013 wyniósł 49,15 %
– 2014 wyniósł 29,57 %
– 2015 wyniósł 5,92 %
– 2016 wyniósł 4,26 %
– 2017 wyniósł 2,93 %
– 2018 wyniósł 7,19 %
4. Informacja o punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
Na terenie Gminy Choceń funkcjonuje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
w miejscowości Niemojewo zlokalizowany jest na działce nr 72 ( plac i infrastruktura dawnego wysypiska odpadów), jest to wspólny PSZOK z Gminą Boniewo.
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych świadczy usługi na rzecz mieszkańców Gminy Boniewo w zakresie przyjmowania:
1) papier i tektura,
2) metale,
3) tworzywa sztuczne, metale,
4) opakowania wielomateriałowe,
5) szkło,
6) odpady ulegające biodegradacji i odpady zielone,
7) zużyte opony, z wyjątkiem powstałych w gospodarstwach rolnych i w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą,
8) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
9) zużyte baterie i akumulatory,
10) przeterminowane leki,
11) chemikalia i opakowania po chemikaliach,
12) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
13) odpady budowlane i rozbiórkowe tj. odpady betonowe oraz gruz z rozbiórek i remontów, zmieszane odpady z betonu, gruz ceglany oraz odpadowe materiały ceramiczne pochodzące z drobnych prac remontowych,
14) popiół z palenisk domowych.
Wymienione wyżej odpady mieszkańcy mogą oddawać bezpłatnie. Transport odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszkańcy zapewniają we własnym zakresie i na własny koszt.
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscowości Niemojewo
jest czynny w poniedziałek – od godziny 8:00 do 12:00
wtorek – od godziny 12:00 do 16:00
Sobotę – od godziny 8:00 do 12:00
Można także umówić się na udostępnienie PSZOK pod nr 693-450-296.
Uwaga!
Do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zabrania się dostarczać odpadów pochodzących z działalności gospodarczej.
Na terenie Gminy Boniewo nie ma punktów odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ale można go przekazywać do wspólnego z Gminą Choceń Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w godzinach pracy punktu.
I N F O R M A C J A
Utylizacja AZBESTU – Procedura dofinansowania – 2020 rok
Informuję mieszkańców gminy, że przystępujemy do kolejnego naboru wniosków o przyznanie dofinansowania przedsięwzięć związanych z realizacją usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest.
Dofinansowanie udzielane będzie na przedsięwzięcia w zakresie transportu, oraz unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest zgodnie z gminnym programem usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest.
Kwota dofinansowania przedsięwzięcia wynosić będzie do 100 % kosztów związanych z demontażem, zbieraniem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów zawierających azbest.
Środki stanowiące dofinansowanie pochodzić będą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie przedsięwzięcia jest złożenie :
- wniosku o dofinansowanie na realizację prac związanych z demontażem,
zabraniem, transportem oraz unieszkodliwieniem azbestu,
- kserokopii potwierdzenia zgłoszenia w Starostwie Powiatowym we
Włocławku w dziale budownictwa, zamiaru usunięcia wyrobów
zawierających azbest z budynku, lub kopii decyzji na wykonanie robót
budowlanych w przypadku robót wymagających takiej decyzji,
- kserokopii tytułu prawnego do nieruchomości objętej przedsięwzięciem.
Nabór wniosków prowadzony będzie w Urzędzie Gminy w Boniewie pokój numer 4 dział inwestycji w terminie do dnia 31 stycznia 2020 r.
wniosek Załącznik nr 1 wniosek na azbest
Wójt Gminy Boniewo
Marek Klimkiewicz
ś.p.
Pawła Adamowicza
Prezydenta Gdańska – miasta Solidarności.
Był dobrym człowiekiem, wybitnym samorządowcem.
Spoczywaj w pokoju!
Pragniemy poinformować, iż realizujemy w partnerstwie projekt pt.:
„Równy start – lepsze jutro – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego”
Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa kujawsko- pomorskiego, Działanie 10.2.2 Wsparcie kształcenia ogólnego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie w przedziale czasowym od sierpnia 2018 do czerwca 2020 r.
Celem projektu jest poprawa osiągnięć edukacyjnych u 1776 uczniów (872K, 904M) z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego poprzez rozwinięcie kompetencji kluczowych 1254 uczniów i doposażenie 13 Szkół Podstawowych w tym zakresie, rozwinięcie indywidualnego podejścia do 506 uczniów ze
specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i doposażenie 9 Szkół Podstawowych w tym zakresie, wsparcie 18 uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemów oświaty, podniesienie świadomości z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego u 62 uczniów, utworzenie warunków do nauczania metodą eksperymentu w 13 Szkołach Podstawowych (12 pracowni przyrodniczych, 8 pracowni matematycznych) oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych 115 nauczycieli (101K). Czytaj więcej
Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 3.000 PLN
15 marca 2018 roku rozpoczęły się zajęcia rękodzieła ludowego w ramach zadania „Rozwijamy zainteresowania , unikamy wykluczenia”.
W zajęciach trzy godzinnych prowadzonych przez Panią Agnieszkę Przybysz uczestniczyły dzieci z klas II i III Szkoły Podstawowej w Boniewie
Zorganizowano zajęcia z masy solnej , Decoupage / jajko wielkanocne/ Quilling/ zajączek wielkanocny / Uczestnicy rozwijali swoje umiejętności manualne , uczyli się pracy w grupie .
W wyniku prowadzonych zajęć powstały samodzielne piękne prace wielkanocne .
W ramach zadania zostanie zorganizowanych 11 godzin zajęć rękodzieła ludowego oraz 22 godzin zajęć tanecznych . Zajęcia zostały skierowane do dzieci w wieku 6-13 lat z terenu Gminy Boniewo .
Koordynator Projektu Zdzisława Bywalska