Get Adobe Flash player

jakub.rytkowski

Podczas wystawy, oprócz przepięknie nakrytych stołów można było podziwiać wyroby twórców ludowych z powiatu włocławskiego. Swoje prace prezentowali: Zbigniew Błaszczyk, Wiesława Fornalewicz, Elżbieta Wujkiewicz, Wioletta Malinowska, Dorota Maciejewska, Agnieszka Przybysz, Dorota Konopka, Ewelina Wesołowska, Bożena Awarska, Bogumiła Fiszauf, Krystyna Zagrabska oraz Izabela Mikołajczewska, Anna i Jan Wójkiewiczowie, Wanda Okupska, Anna Zakrzewska, Karolina Lewandowska.
Czytaj więcej

Zapisy dotyczą dzieci  4 – letnich.
W pierwszej kolejności będą przyjmowane:
– dzieci już uczęszczające do przedszkola,
– dzieci matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci; matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczne lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji, na podstawie odrębnych przepisów: dzieci z rodzin zastępczych,
– dzieci obojga rodziców pracujących,
– dzieci z rodzin wielodzietnych.

W przypadku wolnych miejsc przyjmowane będą dzieci 3 – letnie

Podczas zaplanowanej na najbliższą niedzielę (1 kwietnia) XIV Powiatowej Wystawy Stołów Wielkanocnych nie zabraknie reprezentacji z naszej gminy.  Rada Kobiet Gminy Choceń jak zwykle zaprezentuje przepyszne potrawy na przepięknie udekorowanym stole. Wystawa rozpocznie się o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Cypriance (gmina Fabianki). W programie m.in. zwiedzanie wystawy, prezentacja twórczości ludowej, występy artystyczne, degustacja potraw.

Uczniowie z klas Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Boniewie wysłuchali wierszy o książkach, dowiedzieli się na, co się skarży i o co prosi książka. Przedstawienie przygotowali członkowie koła teatralnego kl. I –III prowadzonego przez p. Barbarę Urbańską. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie przyjaciół książek, zostały uroczyście pasowane na czytelników oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Pani Stanisława Rybowska – dyrektor Gminnej Biblioteki w Boniewie z tej okazji przesłała również listy do rodziców ze wskazówkami jak wdrażać dzieci do czytania książek i korzystanie z biblioteki.

Czytaj więcej

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Boniewie odwiedzili naszą stolicę. Podziwiali panoramę Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki oraz oglądali nowy Stadion Narodowy. Głównym celem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z zakresu fizyki, chemii i biologii. Zwiedzili wystawy „Świat ruchu”, „Człowiek i środowisko”, „Strefa Światła”, „Korzenie cywilizacji”, „RE. Generacja”, „Teatr robotyczny”. Wyjazd był bardzo udany. Uczniowie stwierdzili, że nauka może być przyjemnością.

Czytaj więcej

Dla rolników – posiadaczy ciągników rolniczych

Na prośbę Zakładu Naprawczego Mechanizacji Rolnictwa w Ostródzie Spółka z o.o. przekazuje informację, że w/w zakład ciągle funkcjonuje wykonując szeroki zakres usług naprawczych silników do ciągników marki Ursus, Massey Ferguson, Władimirec, Zetor, samochodów ciężarowych marki Jelcz i Star, kombajnów Bizon, wózków widłowych.
Czytaj więcej

Wczoraj, jak co roku w marcu Gminna Rada Kobiet zorganizowała spotkanie dla pań z terenu gminy Boniewo. Mieszkanki zaprosiły na nie wójta Marka Klimkiewicza, który złożył paniom serdeczne zyczenia z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie przy suto zastawonym stole było okazją do odpoczyku od codziennych zajęć i trosk oraz do spędzenia czasu w przyjacielskim gronie. Niewątpliwą atrakcją były przysmaki, które przygotowały panie z Gminnej Rady Kobiet pod kierownictwem pani Jadwigi Kryszkowskiej. Tematów do rozmowy nie brakowało, a spotkaniu towarzyszyła miła i sympatyczna atmosfera.
Czytaj więcej

Prezentowane podczas biesiady produkty były oceniane w następujących kategoriach:
-Produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego
-Produktu regionalne pochodzenia roślinnego
-Napoje regionalne
– Inne produkty regionalne – w szczególności łączące produkty roślinne ze zwierzęcymi np. farsze.
Czytaj więcej