Get Adobe Flash player

kompetencje-cyfrowe

Nauka kompetencji cyfrowych to nie tylko nauka umiejętności związanych z obsługą komputera, lecz poszerzanie wiedzy o zagadnienia, które stają się niezbędne do poruszania się w dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie, pełnym nowych – cyfrowych – możliwości.

Gmina Boniewo realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: „kujawsko-pomorskiego i łódzkiego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Na jego realizację Gmina Boniewo pozyskała kwotę 148.320 zł. Operatorem projektu jest Fundacja Promocji Gmin Polskich.

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, wykorzystania możliwości jakie daje Profil Zaufany, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+).

Dzięki szkoleniom Gmina Boniewo wesprze mieszkańców w drodze do pozyskania praktycznych umiejętności sprawnego wykorzystywania możliwości jakie daje Internet. Pokaże, jak funkcjonuje e-administracja, social media, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu oraz jak chronić dzieci przed niepożądanymi treściami.

„Cieszy fakt, że kolejny raz Gminie Boniewo udało się pozyskać środki finansowe – tym razem na realizację bezpłatnych szkoleń rozwijających kompetencje cyfrowe naszych mieszkańców, które są niezwykle istotne w coraz bardziej cyfrowej rzeczywistości jaka nas otacza”  –  „Dodatkowo, zakupiony sprzęt komputerowy, po szkoleniach, trafi do miejscowej szkoły dzięki czemu dalej będzie służył społeczności – tym razem: uczniom z naszej gminy” –
Szkolenia realizowane są w następujących dziedzinach
• Rodzic w Internecie
• Moje finanse i transakcje w sieci
• Rolnik w sieci
• Mój biznes w sieci
• Kultura w sieci

Wielość tematów szkoleń sprawia, że każda chętna osoba znajdzie interesujący obszar z którego będzie mogła zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę.

Dla kogo szkolenia?

W szkoleniach mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 25 lat, mieszkają na terenie gminy Boniewo i nie uczestniczyły w innym szkoleniu z podniesienia kompetencji cyfrowych organizowanych przez inne gminy (z naboru POPC.03.01.00-IP.01-00-080/18).

Uczestnicy pracują w małych (12 osobowych grupach) na nowym, specjalnie zakupionym na ten cel sprzęcie komputerowym, otrzymują materiały szkoleniowe a po zakończonym kursie – certyfikat jego ukończenia. Mają zapewnioną przerwę kawową oraz obiad.
Szkolenie odbywają się w formie dwóch spotkań po 8 godzin w weekendy i są dostosowywane do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników.
Jeden kursant może wziąć udział w jednym szkoleniu organizowanym przez Gminę.

Rekrutacja uczestników

Rekrutacja uczestników jest prowadzona przez cały okres trwania projektu do osiągnięcia limitu miejsc. / 288/

Zapisy i informacje na temat szkoleń pok. nr 9  Urząd Gminy Boniewo, tel. 542840181
Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest osobisty lub telefoniczny kontakt z pracownikiem urzędu.

Planowane terminy najbliższych dwudniowych szkoleń:

 

19 -20 października 2019r. /brak wolnych miejsc/

26 – 27 października 2019r. /6 wolnych miejsc/

9 – 10 listopada 2020r. /brak wolnych miejsc/

23 – 24 listopada 2020r. / 10 wolnych miejsc/

7 – 8 grudnia 2010r. /10 wolnych miejsc/

14 -15 grudnia 2010r. / 6 wolnych miejsc/

 

Miejsce szkolenia; Sala posiedzeń na Hali Sportowej w Boniewie, ul. Szkolna 32, 87-851 Boniewo

Szkolenia organizowane w Gminie Boniewo to praktyczna nauka jak wykorzystać Internet w życiu prywatnym i zawodowym. Dlatego serdecznie na nie zapraszamy!