Get Adobe Flash player

Bez kategorii

 

 

W sobotę 15 września 2018r. w Szczytnie zorganizowano uroczystości z okazji rocznicy bitwy piechoty Wojska Polskiego z jednostkami armii niemieckiej we wrześniu 1939 r.

„W hołdzie żołnierzom 3. baonu 61. pułku piechoty, baonu ON „Nakło” oraz 1. dyonu 15. pułku artylerii lekkiej, którzy w dniach 11-12 września 1939 roku odnieśli zwycięstwo w walce z niemieckim najeźdźcą” – tak głosi napis na tablicy pamiątkowej, przy której zorganizowano uroczystości. Została odprawiona uroczysta msza polowa w Szczytnie z udziałem pocztów sztandarowych, którą celebrowali księża parafii Choceń (ks.dr Mieczysław Łaszczyk) i Boniewo (ks. prałat Mirosław Michalak). Odczytany został Apel Pamięci przy pomniku z udziałem wojskowej asysty honorowej, wystawionej przez Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia z Torunia.  Sobotnie spotkanie zakończył koncert Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Wiązanki kwiatów złożono również przy mogile zbiorowej na cmentarzu w Boniewie. Czytaj więcej

II Bieg Pamięci dla uczczenia żołnierzy Armii Pomorze odbył się 15 września 2018r. trasa SZCZYTNO – BONIEWO – 10 km.W biegu udział wzięło udział 44  zawodników nie tylko z terenu Gmin: Boniewo i Choceń ale również z Warszawy, Bydgoszczy, Łodzi, Zgierza, Włocławka i okolicznych  miejscowości. :Wyniki:  – I miejsce: WŁOCZEWSKI Krzystzof – Kruszyn – czas: 0:37:27, II miejsce: WASZAK Sebastaian – Włocławek – czas: 0:37:33, III miejsce WASZAK Krzysztof – Włocławek – czas: 0:37:57. Czytaj więcej

Plakat A4Regulamin biegu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki (zamiennie: LGD) informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Czytaj więcej

 

100 kilometrów dróg na stulecie odzyskania niepodległości….- plan był bardzo ambitny, ale choć wielu nie dawało mu szans na realizację, udało się. Nasza gmina ma już 100 kilometrów dróg utwardzonych, co biorąc pod uwagę, że na terenie gminy jest w sumie 130 km dróg stanowi powód do dumy. Dziś  wójt gminy Marek Klimkiewicz jest gościem Studia Telewizji Kujawy, a rozmowa dotyczy nie tylko inwestycji  drogowych.

Przerwa w dostępie do energii elektrycznej nastąpi w dniu 18.09.2018  w godz. 11.00-15.00  u odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej  JERZMANOWO 1, MIKOŁAJKI, OTMIANOWO 2,4.

Wójt_Gminy_Choceń_Wójt_Gminy_Boniewo_1_1becf

Pogoda w Boniewie
Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!