Get Adobe Flash player

W niedzielę 30 sierpnia 2020 r. odbyły się w Boniewie dożynki Parafialno – Gminne.
Tegoroczne uroczystości odbyły się w kościele pw. Nawiedzenia NWP w Boniewie. Podczas uroczystej Mszy Św. Dożynkowej celebrowanej przez księży: Józefa Miłka proboszcza Rzymsko katolickiej parafii pw. Nawiedzenia NMP w Boniewie i ks. seniora Józefa Waszaka wszystkie dary zostały poświęcone i pobłogosławione.

Każdego roku uroczystościom dożynkowym przewodniczy jedno z sołectw, w tym roku wioską wiodącą były Łąki Zwiastowe i to ta wioska przygotowała przepiękny wieniec dożynkowy z tegorocznych zbóż, jak również małżonkowie Ilona i Tomasz Sobczyńscy pełnili zaszczytną rolę starostów.

Wspólne świętowanie zakończenia żniw stało się w Boniewie tradycją, w której kultywowaniu chętnie biorą udział mieszkańcy.Po raz kolejny dziękowano za plony, za trud.

Dary z tegorocznych plonów delegacje wręczały ks. proboszczowi Józefowi Miłkowi, włodarzom gminy: wójtowi Markowi Klimkiewiczowi i przewodniczącemu Rady Gminy Adamowi Ciesielskiemu, którzy jako wyraz głębokiego szacunku ucałowali świeże bochny chleba upieczone z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów. Został on sprawiedliwie podzielony i rozdany po mszy św. mieszkańcom.
/INFORMACJA I ZDJĘCIA DZIĘKI REDAKCJI PROMOCJE WŁOCŁAWSKIE/