Aktualności,  Bez kategorii

XII Międzynarodowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Dnia 22 czerwca 2013 r. członkowie Stowarzyszenia Osób i Rodzin Osób Niepełnosprawnych oraz Rodzin Patologicznych w Boniewie wzięli udział w XII Międzynarodowej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Inowrocławiu. Impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem ulicami miasta pod przewodnictwem Orkiestry Inowrocławskich Kopalń Soli.

Spartakiada to wielkie święto sportu, tolerancji i zdrowia. Niezwykła atmosfera zawodów sprawia, że co roku skupia ona w jednym miejscu dużą liczbę zawodników. Tak też było i w tym roku, ponieważ w Spartakiadzie udział wzięło prawie 500 osób. Wśród nich byli podopieczni Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, członkowie stowarzyszeń, fundacji i organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne.

Stowarzyszenie Osób i Rodzin Osób Niepełnosprawnych oraz Rodzin Patologicznych w Boniewie reprezentowały dwie drużyny:

  1. ŻÓŁCI” w składzie:

Honorata Kucharska

Pelagia Kaniewska

Agnieszka Modrzejewska

Cezary Berkowski

Jakub Berkowski

  1. NIEBIESCY” w składzie:

– Sabina Staszewska

– Robert Kopczyński

– Przemysław Kujawski

– Marcin Kuczyński

– Łukasz Berkowski

W/w reprezentanci rywalizowali w następujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową do kosza, rzut rzepem do tarczy, prowadzenie piłki nożnej nogą między pachołkami slalomem oraz rzut do kosza. Zmagania były zacięte i trwały do ostatnich sekund, ale opłacało się, ponieważ każdy z uczestników otrzymał medal i upominek.

Dodatkowo organizatorzy zapewnili wszystkim wiele atrakcji m.in. pokazy Straży Pożarnej, pokazy Ratownictwa Medycznego, atrakcje przygotowane przez wolontariuszy (gry, zabawy, konkurencje z nagrodami, malowanie twarzy), a także animacje zabaw
z dziećmi.

 

Skip to content