Aktualności,  Bez kategorii

Dla “Lubominianek” śpiew to sposób na życie

“Lubominianki to zespół folklorystyczny, którego sława dalece wykracza poza granice Boniewa. Zespół ma na swoim koncie sporo sukcesów, do ich bogatego wachlarza dołączył kolejny. Wysokie noty zdobyte na tegorocznym Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych pozwoliły zespołowi zakwalifikować się na Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej, który corocznie organizowany jest w Tarnogrodzie. – To był pracowity rok, podobnie jak poprzednie, ale na szczęście, dla członków naszego zespołu praca to pasja- przyznaje Marianna Dzięgielewska, liderka “Lubominianek”. Oprócz wyróżnienia dla zespołu, poszczególne członkinie otrzymały nagrody indywidualne ze grę aktorską. Odebrały ją Halina Wiśniewska i jedna z najmłodszych członkiń zespołu – Dominika- gimnazjalistka z Izbicy Kujawskiej, której babcia Marianna Kowalska działa w zespole od wielu wielu lat. – Cieszą nas zachwyty wysokiej klasy specjalistów z komisji ministerialnej. Bardzo dobą opinię o naszym zespole mają znani kulturoznawcy, tacy jak Antoni Śledziewski i Jan Zdzierski – dodaje Marianna Dzięgielewska.
Choć skład zespołu się zmienia, bo najstarsi członkowie często podupadają na zdrowiu, nic nie wskazuje na to, by “Lubominianki” musiały myśleć o zakończeniu działalności. – Wciąż dołączają do nas nowi członkowie, do tego grona należy m.in. akordeonista Jakub Pawlak, który jest towarzyszem dla niedawnego “rodzynka” zespołu – Grzegorza Raczkowskiego. – Cieszę się z tego, że nie brakuje chętnych, dzięki nowym członkom mamy pewność, że folklor nie zginie – podkreśla pani Marianna.
Liczne sukcesy sprawiają, że marzenia “Lubominianek” się spełniają, jak dodaje liderka zespołu, do pełni szczęścia brakuje im już tylko dużego wozu, który pomieściłby całą ekipę.
W najbliższym czasie występ “Lubominianek” będzie można zobaczyć:
– w skansenie w Kłóbce- 22 czerwca
– w skansenie w Kłóbce – 3 sierpnia
-w Bydgoszczy- 5 września

– na święcie śliwki w Strzelcach Dolnych

Skip to content