Get Adobe Flash player

30 czerwca 2019 roku o godzinie 15:30 na boisku sportowym w Boniewie odbył się Festiwal Zespołów Weselnych. To już piąta jego edycja. Celem była zabawa poprzez muzykę, którą proponują zespoły weselne i na pewno się to udało. Mimo upalnej pogody przed sceną zgromadziła się dość liczna publiczność. Festiwal prowadziły prezenterki Radia HIT. Podczas festiwalu wystąpili: Wokal, Łukasz Głazik, Tryton, Ivent, Wodnik, Mezar.

Na mieszkańców Powiatu Włocławskiego czekały również konkursy z Radiem Hit, degustacja ciast weselnych – przygotowanych przez Gminną Radę Kobiet w Boniewo oraz KGW sołectwa Osiecz Mały „Osieczczanki”, była tradycyjna boniewska grochówka, gastronomia, wesołe miasteczko.

Na godzinę 18:30 zaplanowano koncert finalisty IV edycji. O 19:30 nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Puchary i dyplomy wręczali: Starosta Włocławski – Roman Gołębiewski, Wójt Gminy Boniewo – Marek Klimkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Boniewo – Adam Ciesielski, Radna Powiatowa – Anna Kozłowska – I miejsce zajął zespół IVENT, II – WODNIK, III – TRYTON, IV – ŁUKASZ GŁAZIK, V – MEZAR, VI – WOKAL. Do godziny 23.30 mieszkańcy i przybyli goście bawili się z zespołem IVENT.