Aktualności,  Bez kategorii

Wycieczka edukacyjna przedszkolaków

W dniu 21 lutego br. w przedszkolu “Tęczowa kraina” w Boniewie miała miejsce nietypowa lekcja. W ostatnich dniach dzieci uczyły się o różnych zawodach wykonywanych przez osoby dorosłe i o różnych miejscach pracy. Głównym tematem był temat sklepu, m.in. kto w nim pracuje , jak się nazywa praca którą wykonuje i jakie czynności są z nią związane.W związku z tymi lekcjami odbyła się wycieczka.
Dzieci miały możliwość wykonania drobnych zakupów. Zadowolenie było tym większe że każdy otrzymał paragon świadczący o wykonanym zakupie. Pani sprzedawczyni zaprowadziła dzieci na zaplecze i pokazała co i jak jest tam przechowywane, wytłumaczyła także czemu niektóre rzeczy są przechowywane w specjalnym chłodnym pomieszczeniu. Na zapleczu dzieci mogły obejrzeć starą wagę, na której kiedyś ważono artykuły spożywcze, a którą teraz zastąpiono wagą elektroniczną. Cała wycieczka zakończyła się przedłużonym spacerem z którego to dzieci skorzystały maszerując dłużej niż zazwyczaj.
Projekt “Tęczowa kraina zaprasza najmłodszych ” dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Skip to content